Pewnie nie jeden raz spotkaliście się z problemem, jakim jest brak miejsca w zamrażarce. Szczególnie dokuczliwe okazać się to może w czasie świąt bądź sezonie letnim, kiedy wiele osób przechowuje w swoich domach wszelkiego rodzaju owoce i warzywa. Rozwiązanie takiego problemu jest dość proste. Specjalnie na takie okazje powstały przenośne zamrażarki, które egzystują jako osobny sprzęt.

Oddzielna zamrażarka – jaką wybrać?

Myśląc o takim rozwiązaniu, przede wszystkim warto zastanowić się nad jedną z popularniejszych opcji, jaką są zamrażarki skrzyniowe. Swoją nazwę zawdzięczają tym, że przypominają one wyglądem właśnie skrzynię, a ich wieko otwiera się od góry. W środku znajdują się najczęściej druciane kosze, w których bez problemu można przechować dość spore ilości żywności i innych produktów.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru zamrażarki?

Wybór spośród przeróżnych modeli zamrażarek skrzyniowych (sprawdź tutaj) może okazać się dość uciążliwym zadaniem. Jeśli masz problemy z podjęciem właściwej decyzji, zapoznaj się z poniższymi funkcjami, którymi możesz kierować się podczas zakupów.

  • Uchwyty i kółka – jeśli planujesz często przenosić zamrażarkę z miejsca na miejsce, rozwiązanie takie z pewnością ułatwi Ci życie. Dzięki tym pozornie prostym elementom nawet większych gabarytów zamrażarka okaże się bardzo mobilnym sprzętem.
  • Ochrona przed bakteriami – ochronę taką w większości przypadków zapewniają antybakteryjne uszczelki umieszczone na ściankach zamrażarki bądź inne filtry.
  • Zdolność zamrażania i przechowywania – parametry te określają, jaką ilość produktów jest w stanie zamrozić urządzenie oraz na jaki czas pozostaną one zamrożone na przykład w przypadku awarii prądu.