patelnia

Patelnia do naleśników powinna mieć nieco inne właściwości o tej standardowej. Ma być idealnie płaska i mieć niskie ścianki, które pozwolą na wygodne przewrócenie dania na drugą stronę. Również powłoka nie jest bez znaczenia, powinna być taka, by naleśniki nie przywierały i nie musiały smażyć się na dużej ilości tłuszczu.

Rodzaje patelni?

patelnia

Patelnie można sklasyfikować głównie ze względu na wielkość. Warto dobrać średnice zgodnie z pożądanym rozmiarem smażonych cienkich placków. Mogą się również różnić kształtem, obok klasycznych okrągłych dostępne w sklepach są jeszcze kwadratowe. Istotniejsza od kształtu jest jednak jakość patelni. Im wyższa cena, tym większa gwarancja, że naleśniki nie będą się przypalać i wyjdą smaczne. Najtańsze są ceramiczne, będą odpowiednie, ale najprawdopodobniej tylko przez jakiś czas, stosunkowo szybko się zużywają. Patelnie ze średniej półki to rozwiązanie kompromisowe. Półkę wyżej są już profesjonalne patelnie, które oferują szereg ułatwiających rozwiązań. Na przykład dwustronna patelnia, patelnia z odpinaną rączką, czy też z dodatkowymi akcesoriami, które wpływają na komfort gotowania.

Rodzaj powłoki ma wielowymiarowy wpływ, dokładniej świadczy również o odporności patelni na zarysowania. Przy naleśnikach jest to wyjątkowo istotne, bowiem ich obecność powoduje przypalanie się. Najbardziej odporne są naczynia wykonanie z granitu, kadmu lub ołowiu. Co więcej, te materiały idealnie i równomiernie rozprowadzają ciepło. Warto pochylić się również nad mineralnymi, te z kolei wymagają małej ilości oleju do smażenia.

Ofertę kupna patelni, znajdziesz na: https://sklep.technica.pl/patelnie-do-nalesnikow