miesiarka gastronomiczna

Przemysłowa miesiarka do chleba to urządzenie do robienia nie tylko chleba, a także kremów i wyrabiania ciasta w piekarniach i sklepach spożywczych. Miesiarka przemysłowa zakłada duże wolumeny produkcji, dlatego początkowo posiada odpowiednie cechy: pojemność kilkudziesięciu litrów z mechanizmem zdejmowanym lub przechylanym, duże i wytrzymałe narzędzia do wyrabiania ciasta, kilka programów i trybów pracy, a często funkcję zapamiętywania receptury.

Funkcje i zastosowania miesiarki

Miesiarki gastronomiczne są używane do przygotowywania kremów, mieszania płynów, wyrabiania różnych rodzajów ciast – ciasta migdałowego, babeczek sułtańskich, ciasta tortowego, herbatników itp. W tym celu stosuje się je w piekarniach i cukierniach, w kuchniach restauracji, kawiarniach i innych lokalach gastronomicznych oraz w miejscach przygotowywania żywności.

Budowa miesiarki

Miesiarki składają się z misy, napędu i narzędzi do ugniatania.

Miska miesiarki jest zazwyczaj zdejmowana i wyposażona w kółka do transportu, często z mechanizmem przechylania. Misa ma zazwyczaj pojemność kilkudziesięciu litrów. Napęd mieszadła jest przeznaczony do intensywnej eksploatacji, dlatego charakteryzuje się odpowiednio wysoką mocą i niezawodnością.

Narzędzie do mieszania jest wykonane z trwałych materiałów, często z nierdzewnej stali spożywczej. Często miksery są wyposażone w podwójne narzędzie, które może pracować w różnych trybach. Dzięki temu uzyskuje się lepsze wymieszanie i pożądany jednorodny efekt. Narzędzia do wyrabiania ciasta różnią się w zależności od przeznaczenia miksera: trzepaczki do ubijania, szpatułki do wyrabiania ciasta itd. Części zamienne mogą być dostarczone lub zakupione oddzielnie.

Niektóre konfiguracje mikserów mają również funkcje nadmuchu gorącego powietrza w celu rozpuszczenia składników, ekran dotykowy, automatyczne ładowanie, pamięć receptur i inne przydatne funkcje.

Miesiarka gastronomiczna jest dostępna do kupienia pod tym linkiem