Co czyni kimchi unikalnym daniem?

Chyba każde gospodarstwo domowe w Korei przygotowuje duże zapasy tej potrawy, a przeciętny obywatel zjada jej rocznie nawet kilkadziesiąt kilogramów. Kisi się tam głównie kapustę, marchew, rzepę i ogórki. Ten kraj tak ukochał sobie to danie, iż w niejednym domu znaleźć można nawet specjalne lodówki przeznaczone tylko i wyłącznie do kiszenia warzyw. To kulinarne dziedzictwo tej części świata, a tradycja ta ma już wiele tysięcy lat.
Co jednak sprawia, że kiszone warzywa rodem z Korei mają swój unikalny, jedyny w swoim rodzaju smak i aromat? Odpowiedzią na to pytanie jest wykorzystanie do ich fermentacji przyprawy do kimchi. Jej bazę stanowi gochugaru – wyjątkowa, ostra papryka, dzięki której koreańskie kiszonki uzyskują swoje niepowtarzalne walory smakowe i głęboki kolor. Nie można jej zastąpić żadną inną odmianą chili.
Koreańska papryka to połączenie dymnego aromatu ze słodyczą i ostrością. Tak, jak bez kimchi nie byłoby Korei, tak bez tej przyprawy nie byłoby prawdziwego kimchi. To dzięki niej możemy przyrządzić tę azjatycką potrawę we własnej kuchni.