herbata z cytryną
herbata z cytryną

Herbata jest napojem, który znamy wszyscy. Podstawowe jej odmiany to biała, zielona, czerwona i czarna. Kolory herbat są uzależnione od rodzaju procesu, jakiemu poddawany jest susz.Poza kolorem, herbaty różnią się smakiem, zapachem i właściwościami.

W czym pić herbatę?

Herbata jest napojem, który można podawać w różnych naczyniach i z dodatkami. Uzależnione to jest od kultury i tradycji kraju.

Filiżanki z delikatnej porcelany, bogato zdobione, to jedna z propozycji. Zachwycają strukturą delikatnej porcelany, kształtem i pięknymi obrazkami, które są na nich zamieszczone. Porcelana jest delikatnie rozgrzewana przez napar i nie psuje jego smaku, ponieważ nie wchodzi z nim w reakcję. Szklanki do herbaty – np. takie https://bokono.pl/pl/c/Szklanki-do-herbaty/160 są u nas bardzo popularne. Posiadają uszko albo są wkładane w metalowe koszyczki, w celu zabezpieczenia ręki przed poparzeniem. Kubek to kolejne naczynie, w którym podawana jest u nas często herbata. Przeważnie jest wykonany z grubej porcelany lub grubego szkła i posiada ucho. Kubek i szklanka na herbatę są przydatne i wygodne w domu na co dzień. W sytuacjach, gdy przychodzą goście, lepiej sprawdzi się komplet filiżanek porcelanowych. Do herbaty używane są też czarki, kuksy i wiele innych.

Właściwości herbat

Herbata czarna jest bardzo popularna na zachodzie. Zawiera flawonoidy i czyści organizm z wolnych rodników.

Czerwona herbata pu erh jest znana z tego, że pomaga pozbyć się tłuszczu.Napar z zielonej herbaty ma właściwości prozdrowotne. Osoby pijące ją mniej chorują na serce i nowotwory.

Biała herbata pomaga zwalczać wolne rodniki, obniża ciśnienie krwi i poprawia pracę serca.