Sól himalajska pochodzi z Pakistanu, z obszaru u podnóża Himalajów w prowincji Pendżab. Jakie są naprawdę zalety soli himalajskiej? Sole morskie są mniej przetworzone i rafinowane niż tradycyjna sól kuchenna. Oznacza to, że zawierają bogactwo minerałów, które pomagają w utrzymaniu równowagi elektrolitowej, prawidłowego krążenia oraz siły mięśni w organizmie. Badania sugerują, że sól morska może być również lepszą opcją dla osób z problemami z ciśnieniem krwi, sercem i nerkami. Oczywiście nadmierne spożycie soli może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Eksperci zalecają spożywanie mniej niż 2300 miligramów, czyli jednej łyżeczki sodu dziennie.

Kilka powodów, dla których warto stosować sól himalajską do pielęgnacji skóry

Złuszczanie
Najpopularniejszym zastosowaniem soli w pielęgnacji skóry jest złuszczanie. Nie tylko fizycznie usuwa martwe komórki naskórka, ale pozostawia skórę miękką i gładką.

Gruba sól himalajska

Głębokie oczyszczanie
Nawet jeśli myślisz, że oczyszczasz skórę, sól himalajska gruba idzie o krok dalej. Sól oprócz tego, że ma naturalne właściwości antybakteryjne, wchłania brud i toksyny. Sięgnij po środek myjący z solą himalajską, który nada Twojej skórze delikatny i oczyszczony wygląd.

Długotrwałe nawilżenie
Słone potrawy sprawiają, że sięgasz po wodę, ale działanie soli na skórę nie daje takiego samego uczucia sapania i pragnienia. Minerały zawarte w soli himalajskiej pomagają w utrzymaniu naturalnej bariery skóry, która wspomaga nawilżenie i zapobiega podrażnieniom.

Chociaż może nie być rozwiązaniem na wszystko, warto zbadać właściwości soli himalajskiej. Nie zastąpi leczenia, ale jest naturalnym środkiem do pielęgnacji skóry, który smakuje wyśmienicie i wspaniale wygląda.