kostkarka do lodu

Kostkarki do lodu są chętnie wybierane zarówno przez gastronomię, jak i przez klientów prywatnych. To sprzęty specjalistyczne, które pozwalają produkować lód w kostkach. W tym wypadku najważniejszy jest układ chłodzący- ma on na celu zamrażać wodę i przerabiać ją na bryłki lodu. Gotowy produkt jest umieszczany w drugim zbiorniku, skąd może trafiać prosto do mrożonej kawy, drinków i napojów. Kiedy postawić na kostkarkę do lodu? Czym cechuje się ta maszyna? Gdzie znajdziemy szeroką ofertę?

Kostkarka do lodu

kostkarka do lodu

Okazuje się, że w lokalach gastronomicznych takie urządzenie stanowi nieodłączny element wyposażenia baru lub kuchni. Raczej trudno jest wyobrazić sobie pub lub bar bez takiego sprzętu. Jeśli prowadzimy własną działalność gastronomiczną, trzeba zadbać o nowoczesne urządzenia. W domu z kolei kostkarka może stanowić ułatwienie w letnie dni. Coraz częściej spotykamy ją w nowoczesnych kuchniach, gdzie chętnie przygotowujemy drinki i zimne napoje. Proces wyboru trzeba dokładnie przemyśleć, tak aby sprzęt służył przez długi czas. Przyjrzyjmy się temu, jakie parametry urządzenia są najważniejsze. 

Jak wybrać kostkarkę do lodu?

Jak wybrać kostkarkę do lodu? Podczas zakupu trzeba pamiętać o:

  • Wydajności mocy urządzenia – profesjonalne kostkarki stosowane w lokalach gastronomicznych odznaczają się dużą mocą. Faktem jest, że moc przekłada się na wydajność.
  • Regulacji rozmiaru kostek lodu – na rynku znajdziemy modele z opcją regulowania rozmiarów kostek lodu, co daje ogromną wygodę. 
  • Pojemności zbiorników na wodę oraz lód – do zastosowań profesjonalnych trzeba wybrać kilkulitrowy zbiornik. 
  • Łatwości czyszczenia i obsługi sprzętu – sprzęt powinien być wyposażony w system samoczyszczący. 
  • Sygnalizacji i wskaźnikach – alarmy w kostkarce dają nam cenne informacje o tym, kiedy uzupełnić ciecz w zbiorniku. 
  • Design urządzenia – warto dopasować sprzęt do aranżacji otoczenia. 
  • Rozmiarach urządzenia – wydajne sprzęty zazwyczaj cechują się dosyć dużymi wymiarami.

Nowoczesne kostkarki do lodu zakupimy w internetowym sklepie.