grill kontaktowy

Grille cieszą się sporą popularnością. Chyba nie ma nic lepszego od smaku grillowanych potraw, które kojarzą się zawsze z promieniami letniego słońca. Czy to oznacza, że grillować można tylko i wyłącznie w okresie wiosna-lato? Oczywiście, że nie. Tym bardziej, że w sklepach dostępne są grille, jakie można podłączyć do kontaktu. Urządzenia tego typu obecne są na rynku od 1994. W akcji promocyjnej takich grilli brał udział m.in. znany aktor Jackie Chan.

Rodzaje grilli kontaktowych

Jeżeli ktoś chciałby bliżej poznać grille kontaktowe musiałby wiedzieć, że wyróżnia się dwa rodzaje (oba dostępne m.in. na https://sklep.technica.pl/grille-kontaktowe):

  • stołowe z rusztem – jest to urządzenie, które – jak sama nazwa wskazuje – ma zamocowany ruszt nad grzałką. W swoim kształcie przypomina tradycyjny grill. Tego typu urządzenia mają jedną, poważną wadę. Tłuszcz skapuje bezpośrednio na powierzchnię grzewczą. Niestety, jej wyczyszczenie może stanowić duży problem.
  • stołowy z płytą grzewczą – wyposażony w płytę nieprzywieralną. To właśnie bezpośrednio na niej kładzie się poszczególne potrawy. Pozwala to na to, by tłuszcz leciał prosto do specjalnie przygotowanego miejsca. Nie trzeba będzie męczyć się z tym, aby całe urządzenie doczyścić. Może i tego typu grille są nieco droższe, ale wiele osób ucieszy fakt, że nie będzie problemu z doczyszczeniem takiej powierzchni.

O czym nie można zapomnieć?

Jeżeli ktoś chciałby kupić grill kontaktowy pod uwagę wziąć powinien kilka czynników. Wśród nich można wyróżnić chociażby moc urządzenia. Najlepiej, jeżeli grill będzie miał ok. 1500 W. Dzięki temu będzie można na nim także przygotować mięso. Warto również upewnić się, czy grill wyposażony jest w regulację temperatury. Dzięki temu nie będzie problemu z dopasowaniem temperatury do tego, co znajdować się będzie na płycie. A może warto wyposażyć się w grill automatyczny? Jest to dobra propozycja dla tych osób, które jednak nie mają w sobie na tyle pewności, jeżeli chodzi o grillowanie. Wtedy przygotowanie potraw na grillu nie będzie sprawiało tak dużej trudności.