blender

W każdej kuchni powinno znaleźć się wiele urządzeń ułatwiających prace kuchenne. Między innymi warto kupić blender. Dzięki temu urządzeniu bez problemu można miksować wiele produktów, koniecznych do przygotowywania dań, Pomocny jest także przy przygotowywaniu zup, sosów czy nawet deserów. Najtańsze blendery to koszty nie przekraczający stu złotych. Niektóre kosztują 30-40. Takie urządzenia nie są jednak dobrym wyborem.

Blender musi być dobrej jakości i mieć szybkoobrotowy silnik

W domowej kuchni nie jest oczywiście niezbędny przemysłowy blender. Nie powinno się jednak też kupować kiepskiej jakości urządzeń kosztujących podejrzanie mało. Takie blendery mają bardzo słabe silniki i niskie obroty. Co więcej, błyskawicznie się nagrzewają. Nie muszą się przez to od razu zepsuć, jednak zdarza się, że tak nagrzanego urządzenia nie da się – na przykład – utrzymać w ręce. Tego typu blendery wyjątkowo często ulegają też awariom. Sama praca z ich wykorzystaniem jest trudna. Kształt i ostrość łopatek taniego blendera wcale nie ułatwia miksowania potraw. Trzeba wiele wysiłku by zmiksować wszystko tak jak trzeba.

Jaki blender gastronomicznydo kuchni?

Warto wiedzieć, ze istnieją różnego typu blendery. Ręczne, kielichowe, czy z podstawką. Warto wybrać taki, który w naszej kuchni sprawdzi się najlepiej. Jeśli – na przykład – posiadamy już profesjonalny robot kuchenny, kupowanie urządzenia z podstawką nie ma większego sensu. Jeśli zaś chcemy przygotowywać przede wszystkim koktajle i blendować owoce, najlepszym wyborem będzie blender gastronomiczny kielichowy. Najbardziej uniwersalny jest długi blender ręczny, przy którego pomocy można blendować rzeczy w dowolnym naczyniu, także garnku czy misie. Jeżeli zależy nam na blenderze do wielu zadań, taki będzie najlepszą opcją.

Kryteria wyboru blendera

Wybierając takie urządzenie do użytku domowego, przede wszystkim warto kierować się jakością jego wykonania i marką. Blendery mało znanych firm mogą być bardziej awaryjne. Bardzo ważna jest moc silnika i obroty. Im więcej mocy i obrotów, tym lepiej. Obroty rzecz jasna powinny być w pełni regulowane. Dobrze też, jeśli do danego blendera da się dokupić takie elementy jak ramię czy noże. W przypadku usterek tych rzeczy nie będzie konieczności wymiany całego urządzenia.

Oczywiście o zakupiony trzeba dbać. Używać go zgodnie z instrukcją i przeznaczeniem, wszelkie usterki zaś likwidować jak najszybciej. Zadbany blender z pewnością wystarczy na długi czas, zakup innego nie będzie więc konieczny.