rozga kuchenna3

Rózga kuchenna jest nazywana trzepaczką i z pewnością przyda się w każdej kuchni. Sprawdzi się podczas ubijania białej, jak i przygotowywania sosu sałatkowego, dressingu lub omletu. Czym jest ten gadżet? Jak dobrać najlepsze rozwiązanie? Czym cechuje się trzepaczka?

Trzepaczka do jajek

Trzepaczka, czyli rózga kuchenna, jest przydatnym gadżetem, z jakiego korzystamy już od wielu lat. Z jej pomocą przygotujemy bitą śmietanę, ciasto na naleśniki, domowy majonez, czy nawet jajecznicę. Ponadto, rózga w wielu sytuacjach zastąpi nam mikser. Dostępne na rynku trzepaczki zapewniają wygodną pracę i sprawne wykonanie zadania. Na uwagę zasługują modele elektryczne, jak i ręczne. Te drugie są dostępne w kilku wersjach. Wybrać można klasyczne rózgi o końcówce w kształcie gruszki, czy też trzepaczki sprężynowe. Ich końcówka przypomina sprężyna i pozwala bardzo szybko ubić pianę. 

Jak wybrać rózgę kuchenną?

Zakupu łatwo dokonamy w sklepach internetowych, gdzie kuchenne akcesoria bazują na dobrej jakości. Trzepaczki kuchenne są wykonywane z drewna, ze stali nierdzewnej lub z silikonu. Stal nierdzewna jest higieniczna i wytrzymała, dlatego cieszy się uznaniem. Jeśli chodzi o modele drewniane, są one o tyle ciekawe, że cechują się odpornością na mechaniczne uszkodzenia. Po każdym umyciu trzeba pamiętać o ich dokładnym wytarciu. Silikonowe rózgi natomiast posiadają wiele korzyści. Są trwałe i łatwe do utrzymania w czystości, jednocześnie nie rysują powierzchni naczyń. Z tego względu są chętnie wybierane przez gospodynie domowe oraz profesjonalnych kucharzy. Rózga kuchenna usprawni wiele prac. Więcej informacji i bogaty wybór rózg kuchennych znajdziesz tutaj: https://sklep.technica.pl/rozgi-do-ubijania