szafa chłodnicza gastronomiczna

Lodówka w przypadku wielu lokali gastronomicznych nie istnieje, na rzecz tego, że jej rolę przejmują szafy chłodnicze. Jest to rozwiązanie, które zapewnia przechowywanie produktów w bardzo niskiej temperaturze, a jednocześnie jest wyjątkowo pojemna. W zależności od modelu można mieć nawet 2 razy miejsca do przechowywania niż w lodówce. Jakie jeszcze zalety ma zastosowanie szafy chłodniczej gastronomicznej?

Dla kogo jest szafa chłodnicza gastronomiczna?

Szafa chłodnicza jest dla podmiotów, które mają większe zapotrzebowanie na powierzchnię chłodzącą. Największe zapotrzebowanie na tego typu produkty występuje w gastronomii, gdyż to właśnie tam konieczne jest chłodzenie wielu produktów spożywczych w celu zapewnienia ich świeżości oraz wysokiej jakości. Restauracje mogą wiele zyskać poprzez korzystania z szaf chłodniczych. Przede wszystkim dostawy produktów będą mogły być organizowane rzadziej, ale za to mogą być one większe. Temperatura minimalna większości szaf to -2 stopnie Celsjusza, a maksymalna to 8.

szafa chłodnicza gastronomiczna

Jakie korzyści płyną z korzystanie z szafy chłodniczej gastronomicznej?

Szafa chłodnicza gastronomiczna dostępna tutaj https://gastromocni.pl/szafy-chlodnicze, jest rozwiązaniem, które może generować znaczne oszczędności. Wynika to z tego, że urządzenia takie można kupować w bardzo ekologicznej klasie energetycznej, co nawet przy ciągłym działaniu przekłada się na niższe rachunki. Przez znaczną pojemność szaf chłodniczych możliwe jest także magazynowanie sporej ilości żywności, a to wszystko w komplecie z dodatkowymi udogodnieniami. Warto wiedzieć, że szafy chłodzące bardzo często są wyposażone w klucze, które chronią zawartość przed kradzieżą. Szafę mimo gabarytów można dowolnie przesuwać, gdyż nie rzadko są one na kółkach, co umożliwia ich dopasowanie do otoczenia. Sterowanie szafą może się odbywać za pomocą elektronicznego sterownika.