Wszyscy doskonale wiemy, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Powinno być treściwe, pożywne, nie tłuste, ale dostarczające odpowiedniej dawki energii na cały dzień. Z tego właśnie powodu na pierwszy posiłek dnia świetnie sprawdzają się potrawy bogate w białko. Czym urozmaicić te dania, aby były dobrze zbilansowane?

Moringa oleifera mielona – bogactwo składników odżywczych

Moringa oleifera mielona to wysuszone, a następnie zmielone liście „drzewa życia” rosnącego na terytorium Indii, Afryki czy Ameryki. Przyprawa ta jest niezwykłym magazynem substancji odżywczych i dostarcza naszemu organizmowi wielu potrzebnych substancji. Jest ona bogata w witaminę A, C, E oraz dostarcza sporo wapnia i białka. Dodatkowo jest świetnym źródłem błonnika, co bardzo korzystnie wpływa na nasz układ trawienny, a także korzystnie wpływa na poziom glukozy i cholesterolu we krwi.

Do czego dodać moringę oleiferę mieloną?

Moringę możemy wykorzystać na wiele sposobów, by wzbogacić nasze posiłki. Przede wszystkim możemy dodać ją do porannych musli czy granoli, które zalewamy jogurtem. Bardzo fajnie sprawdzi się także jako przyprawa do koktajli i smoothie wykonanych zarówno z warzyw jak i z owoców. Jeśli jesteśmy zwolennikami domowego pieczywa i lubimy piec chleby czy bułki to tutaj także możemy dodać moringę. Ciekawym rozwiązaniem będzie posypanie chleba po górze tą przyprawą lub po prostu wmieszanie do środka tak jak postępujemy np. z siemieniem lnianym. Warto jednakże podkreślić fakt, że zalecana dzienna dawka spożycia tego produktu to jedna łyżeczka.