grill-lawowy-gazowy
grill-lawowy-gazowy

Grillowanie jest jedną z najzdrowszych form przygotowywania posiłków. W dobie kultu zdrowego trybu życia zaobserwować więc można coraz większą popularność przygotowywanych w ten sposób produktów. W związku z tym, wiele lokali gastronomicznych i restauracji, chcąc zadowolić swoich klientów, oferuje różnorodne potrawy grillowane. Jednak, by móc w odpowiedni sposób je przyrządzić, lokale te muszą być zaopatrzone w odpowiedni gastronomiczny grill. Jednym z najbardziej popularnych w ostatnim czasie jest grill lawowy cateringowy. Czym więc wyróżnia się to urządzenie?

Zalety grilla lawowego

Grill lawowy (zobacz taki) należy do grupy grilli gazowych, w związku z czym do jego obsługi potrzebny jest dostęp do gazu, a także niewielkich rozmiarów kamienie węglowe. To właśnie te kamienie w głównej mierze wyróżniają ten rodzaj urządzenia, bowiem ustawiane są one nad palnikami gazowymi, które je ogrzewają. Dużą zaletą tego faktu jest to, że kamienie te, ze względu na swoje niewielkie rozmiary bardzo szybko się nagrzewają do odpowiedniej temperatury i długo ją utrzymują. Taka właściwość pozwala na przygotowanie idealnego poziomu wysmażenia mięsa. Kolejna bardzo ważna cecha grilla lawowego to fakt, że podczas opiekania mięsa, nie kapie tłuszcz. Jest to bardzo istotne, bowiem ściekający tłuszcz pod wpływem dużej temperatury może uwalniać substancje toksyczne.

Ponadto ważna jest cecha neutralności zapachu kamieni lawowych. Kamienie te nie uwalniają żadnego aromatu, tak jak dzieje się to w przypadku węgla drzewnego, wobec czego mięso nie przesiąka nieodpowiednim zapachem, lecz uwalnia tylko swój aromat.
Warto również wspomnieć, że grill lawowy cateringowy posiada zdolność samooczyszczenia się, co sprawia, że nie trzeba go oczyszczać z tłuszczu i popiołu. Jest to niewątpliwe bardzo pożyteczna cecha, bowiem czyszczenie grilla z tłuszczu jest niekiedy bardzo uciążliwe.

Ze względu na szereg zalet i korzyści, które niesie ze sobą użytkowanie grilla lawowego, wiele lokali gastronomicznych decyduje się na ten właśnie sprzęt.